Zmiana warty

System 3000, po przejęciu przez Techmexa, zostanie zastąpiony przez STGroup w roli dystrybutora produktów Acera.

System 3000, po przejęciu przez Techmexa, zostanie zastąpiony przez STGroup w roli dystrybutora produktów Acera.

Acer Computer Polska podpisał z STGroup (dawniej Soft-tronik Polska) umowę dystrybucyjną obejmującą serwery, komputery PC, notebooki i urządzenia peryferyjne. STGroup będzie trzecim dystrybutorem produktów tej firmy w Polsce, obok Computer 2000 Polska i MSP. Współpraca Acera z System 3000 nie będzie kontynuowana. Spowodowane jest to niedawnym przejęciem krakowskiego dystrybutora przez Techmex. "Techmex jest mocno zaangażowany w dystrybucję notebooków Toshiba, toteż, naszym zdaniem, nie jest zainteresowany sprzedażą notebooków, które są ważnym elementem oferty Acera" - tłumaczą swoją decyzję przedstawiciele tajwańskiego producenta w Polsce.

Nic nowego

Jak wynika z wypowiedzi Tomasza Niesłuchowskiego, dyrektora generalnego Acer Computer Polska, polityka firmy w Polsce będzie ostrożna. Rozszerzanie oferty ma następować stopniowo. Oprócz komputerów PC, Acer jest producentem takich produktów, jak mininotebooki, komputery naręczne z Windows CE, elementy sieciowe lub monitory LCD, które nie były dotąd dostępne lub słabo promowane na polskim rynku. W najbliższym czasie pod tym względem nie należy oczekiwać dużych zmian.

Przy uwzględnieniu produkcji OEM, Acer zajmuje 3. miejsce na świecie jako producent PC (8. pod względem liczby komputerów sprzedawanych pod własną marką). Ponadto firma wytwarza peryferia i podzespoły (napędy CD-ROM, karty sieciowe, płyty główne, pamięci DRAM, chipsety).

STGroup na giełdzie

STGroup SA zamierza w grudniu 1998 r. złożyć prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Debiut spółki na rynku równoległym zapowiadany jest na maj-czerwiec 1999 r. Wartość planowanej emisji, skierowanej głównie do inwestorów indywidualnych, szacowana jest na 10-12 mln zł. Większość kapitału z emisji zostanie przeznaczona na zwiększenie kapitału obrotowego. Przedstawiciele spółki nie wykluczają jednak przeznaczenia jego części także na zakup polskich spółek teleinformatycznych. Obecnie kapitał aukcyjny STGroup wynosi 15,2 mln zł. Głównymi akcjonariuszami są: Mirosław Lampka (41% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy), Wiesław Osowiecki (41%) i Stanisław Winiarski (10%). Mimo emisji, mają oni zachować decydujący głos w kierowaniu spółką.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200