Zmiana szefa BT

Koncern British Telecomunications powołał na stanowisko prezesa firmy Bena Verwaayena. Zastąpi on dotychczasowego szefa sir Petera Bonfielda.

Verwaayen zacznie pełnić obowiązki prezesa od 1 lutego 2002 roku, kiedy z firmy odejdzie sir Bonfield. Nowy szef otrzyma pensję podstawową w wysokości miliona dolarów rocznie oraz prowizję zależną od wyników firmy, czyli co najmniej drugie tyle.

Verwaayen od lat związany jest z branżą telekomunikacyjną. Do BT przeszedł z firmy Lucent Technologies, gdzie ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa. Wcześniej przez 10 lat związany był z holenderskim operatorem telekomunikacyjnym Koninklijke KPN.

Zadaniem nowego prezesa jest poprawa kondycji firmy, która w ostatnim czasie przeżywa poważne kłopoty. BT zmuszony był do sprzedaży swoich udziałów w wielu przedsięwzięciach, by zredukować ogromne zadłużenie spowodowane zakupem licencji na telefonię trzeciej generacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200