Zmiana nazw kanałów dystrybucji systemu Windows 10 Enterprise

Kanały używane do dystrybuowania biznesowych wersji systemu Windows 10 będą miały nowe nazwy. Jak informuje Microsoft, nowe nazewnictwo ma obowiązywać z chwilą udostępnienia następnej wersji systemu Windows 10 Enterprise, co powinno mieć miejsce w połowie tego roku.

Microsoft zsynchronizował tym samym nazwy kanałów używanych do dystrybuowania systemu Windows 10 z nazwami kanałów używanych do dystrybuowania pakietów Office 365. I tak kanał dystrybucji pilotowych wersji systemu Windows 10 będzie nosić nazwę Semi-Annual Channel (Pilot). Obecnie kanał ten nosi nazwę Current Branch (w skrócie CB).

Dotychczasowa praktyka wskazywała, że przeciętnie po czterech miesiącach od pojawiania się testowej wersji systemu, Microsoft umieszczał w kanale Current Branch for Business (w skrócie CBB) finalną i poprawioną, gotową już do normalnego używania wersję systemu. Zgodnie z nowym nazewnictwem, kanał ten będzie nosić nazwę Semi-Annual Channel (Broad).

Zobacz również:

  • Z usług GitHub korzysta już ponad 100 mln użytkowników
  • Jak zintegrować smartfony służbowe z usługami Microsoftu?

Posługując się używanymi obecnie nazwami kanałów należy przypuszczać, że dostępny obecnie w kanale Current Branch system Windows 10 build 1703 powinien zostać przesunięty do kanału Current Branch for Business w sierpniu. Według nowego nazewnictwa byłoby to przesunięcie z kanału Semi-Annual Channel (Pilot) do kanału Semi-Annual Channel (Broad).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200