Zmiana na stanowisku prezesa Della w regionie EMEA

Dotychczasowy prezes odchodzi do spółki Global Crossing, Softbanku i Microsoftu. Zastąpi go jeden z wiceprezesów, odpowiedzialny za światową sprzedaż na rynek domowy i małych firm.

John Legere, prezes Della w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Zastąpi go Paul Bell, jeden z wiceprezesów firmy i dyrektor odpowiedzialny za światową sprzedaż na rynek domowy i małych firm.

J. Legere odchodzi z Della do Asia Global Crossing, spółki Global Crossing, Softbanku i Microsoftu, zajmującej się rozwiązaniami szerokopasmowymi. Będzie tam pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego. Stanowisko prezesa Della odpowiedzialnego za region EMEA objął w lipcu ub.r., wcześniej odpowiedzialny był za obsługę klientów w 49 krajach regionu Azji i Pacyfiku.

Paul Bell, nowo mianowany prezes w regionie, związany jest z Dellem od 1996 r. W ub.r. przychody kierowanej przez niego grupy przekroczyły 8 mld USD. Do jego dotychczasowych obowiązków należało m.in. zwiększanie sprzedaży komputerów na rynku europejskim. Miał on też swój duży udział w znacznym wzroście sprzedaży online w ramach Dell.com - poinformował Dell.

***

Nowy prezes Della w regionie EMEA

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200