Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego w IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Ales Bartunek przejmuje kierownictwo firmą po Annie Sieńko, która będzie kontynuować swoją karierę na wysokim stanowisku menedżerskim w strukturach regionalnych IBM Europa Środkowo-Wschodnia.

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego w IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Ales Bartunek

Jak podaje spółka w komunikacie, Ales Bartunek posiada bogate doświadczenie w pracy dla klientów z sektora finansowego oraz administracji publicznej, ponad siedmiu lat na stanowisku Dyrektora Generalnego IBM Czechy oraz bogate doświadczenie w pracy na wysokich stanowiskach kierowniczych w działach IBM Systems and Technology Group, jak też Sales and Delivery w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ostatnio pełniąc również obowiązki Dyrektora Generalnego IBM Turcja.

Ales Bartunek rozpoczął karierę w IBM w 1998 roku, jako Dyrektor Sprzedaży dla Sektora Publicznego w Republice Czeskiej. Dodatkowo od 2000 roku był odpowiedzialny za rozwój kontaktów biznesowych w sektorze finansowym, telekomunikacyjnym i przemysłowym. W styczniu 2003 zastał wybrany na stanowisko Dyrektora Generalnego IBM Czechy zarządzającego wszystkimi działaniami IBM w tym kraju.

Po siedmiu latach pracy na stanowisku Dyrektora Generalnego w Czechach, Ales Bartunek, w styczniu 2010 r. awansował na stanowisko Wiceprezesa Systems & Technology Group na obszar Europy Środkowo-Wschodniej, wliczając w to Turcję oraz Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw.

Od dwóch lat jest Wiceprezesem Działu Sales and Delivery, odpowiadając za sprzedaż wszystkich produktów i usług IBM na terenie krajów z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, jednocześnie pełniąc obowiązki Dyrektora Generalnego IBM Turcja.

Ales Bartunek jest absolwentem Czeskiej Politechniki w Pradze, specjalizacja technologia lotnicza. Przed rozpoczęciem kariery w IBM pełnił szereg funkcji technicznych, sprzedażowych i kierowniczych w czeskich firmach

z rynku IT oraz w instytucjach finansowych.


TOP 200