Zmian w zarządzie SAP cd.

Nie minął tydzień od zmiany na stanowisku dyrektora generalnego SAP, a z członkostwa w zarządzie niemieckiego koncernu zrezygnował John Schwarz, były dyrektor generalny - należącej do SAP - firmy Business Objects.

Odpowiadał on m.in. za rozwój technologiczny i budowę relacji z partnerami SAP. Na członka zarządu niemieckiej spółki został mianowany w 2007 r. po fuzji SAP i BusinessObjects. Od niedawna John Schwarz miał również pełnić rolę swego rodzaju pośrednika między klientami, a kierownictwem SAP decydującym o strategii biznesowej i rozwoju produktów niemieckiego koncernu.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że rezygnacja z członkostwa w zarządzie SAP ma związek właśnie z tymi obowiązkami. Były dyrektor generalny Business Objects miałby bowiem po części odpowiadać za godzenie odmiennych interesów obu dyrektorów generalnych z oczekiwaniami klientów. Jednocześnie z oficjalnego komunikatu wynika, że John Schwarz odszedł z SAP na własne żądanie. W krótkim komentarzu nie ujawnił on jednak dalszych planów zawodowych. Wcześniej John Schwarz był wymieniany m.in. jako ewentualny następca Leo Apothekera na stanowisku dyrektora generalnego SAP.


TOP 200