Złoto dla "Kemexu"

W kieleckiej firmie "Kemex" skonstruowano kasę składającą się z typowych podzespołów komputerowych typu IBM w oryginalnej obudowie pomysłu pracowników firmy.

W kieleckiej firmie "Kemex" skonstruowano kasę składającą się z typowych podzespołów komputerowych typu IBM w oryginalnej obudowie pomysłu pracowników firmy. Wyposażona jest w program opracowany przez Krzysztofa Lisa. Kasa może funkcjonować jako pojedyncze stanowisko pracy lub być połączona w system składający się nawet z 256 stanowisk (np. w dużym domu towarowym). Program komputerowy umożliwia m.in. rejestrację przychodów i rozchodów, wydruki raportów handlowych i księgowych, automatyczne tworzenie kartotek magazynowych, bieżącą kontrolę utargów, pracy kasjerek, sporządzanie zestawień towarów, które cieszą się największym lub najmniejszym powodzeniem u klientów, identyfikację kodu kreskowego itp. Komputerowy system kasowy "Kemexu" otrzymał złoty medal na Targach Artykułów Konsumpcyjnych Wiosna'92 w Poznaniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200