Złam zabezpieczenia Microsoftu i wygraj 100 tysięcy dolarów

Programiści, hakerzy, eksperci do spraw zabezpieczeń, młodzież od czternastego roku życia. Praktycznie wszyscy mogą spróbować przełamać zabezpieczenia Windowsa 8.1.

Złam zabezpieczenia Microsoftu i wygraj 100 tysięcy dolarów

Złam zabezpieczenia Microsoftu i wygraj 100 tysięcy dolarów

Pod koniec lipca ruszyły dwa ciekawe programy Microsoftu. Pierwszy z nich to Microsoft Mitigation Bypass Bounty. Ochotnicy mają w nim za zadanie przełamać zabezpieczenia najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows. Amerykańska firma przyjmuje zgłoszenia, w których znajdzie się działający exploit oraz dokument tłumaczący w jaki sposób działa opracowana metoda ataku. Jeśli ktokolwiek opracuje odpowiednią formę ataku, to może liczyć na otrzymanie nagrody w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Drugim programem rozpoczętym przez Microsoft, jest BlueHat Bonus for Defense. To w zasadzie całkowite przeciwieństwie programu opisanego powyżej. Microsoft szuka ekspertów, którzy będą w stanie zablokować exploity mogące służyć do przełamania najnowszych zabezpieczeń w systemie operacyjnym Windows 8.1. Osoby biorące udział w BlueHat Bonus for Defense muszą jedynie przedstawić dokument, w którym opisana będzie działająca metoda chronienia się przed atakami. Jeśli komuś uda się tego dokonać, może liczyć na zgarnięcie nagrody w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Zobacz również:

Warto zaznaczyć, że amerykańska firma, jest bardzo pewna swoich zabezpieczeń. Otworzyła nawet specjalny kiosk w trakcie odbywającej się w Las Vegas konferencji Black Hat USA. Zebrali się na niej eksperci do spraw zabezpieczeń z całego świata i również ich zachęcano do wzięcia udziału w programie. Póki co, nikomu nie udało się jednak pokonać programistów Microsoftu i zdobyć stu tysięcy dolarów.

Więcej na temat obu programów można się dowiedzieć z ich oficjalnej strony internetowej.


TOP 200