Złącza 10Gigabit w standardowych przełącznikach

Allied Telesis zaprezentował nową rodzinę przełączników brzegowych warstwy trzeciej AT-9400T, które są standardowo wyposażone w 2 lub 4 gniazda do instalacji optycznych interfejsów XFP 10 Gb/s Ethernet. Jak twierdzą przedstawiciele firmy są to pierwsze tego typu urządzenia na rynku przeznaczone dla średniej wielkości przedsiębiorstw, które nie wymagają zakupu dodatkowych, kosztownych modułów umożliwiających instalację portów 10GigE.

W ofercie Allied Telesis dostępne są modele zawierające 24 lub 48 portów Gigabit Ethernet oraz dwa lub cztery gniazda dla interfejsów XFP 10 Gigabit.

Ceny katalogowe przełączników zaczynają się od około 3100 USD (24-portowy AT-9424Ts/XP), podczas gdy ceny modułów do instalacji interfejsów XFP oferowanych przez innych producentów siegają nawet poziomu 3800 USD. Ale jednocześnie Allied Telesis, ma stosunkowo wysokie ceny na interfejsy optyczne 10Gigabit Ethernet, które w jego ofercie kosztują ok. 3800 USD. Porównywalne moduły D-Link są blisko dwa razy tańsze.

Należy dodać, że przełączniki AT-9400 nie są wyposażone w funkcję PoE (zasilanie urządzeń za pośrednictwem okablowania Ethernet).

Allied Telesis ma swoje lokalne przedstawicielstwo w Warszawie.


TOP 200