Zintegrowana platforma zarządzania ochroną ISS

Firma Internet Security Systems (ISS) zapowiedziała udostępnienie oprogramowania RealSecure SiteProtector, umożliwiającego zarządzanie z jednej konsoli produktami ochrony na desktopach, serwerach i w sieci.

Firma Internet Security Systems (ISS) zapowiedziała udostępnienie oprogramowania RealSecure SiteProtector, umożliwiającego zarządzanie z jednej konsoli produktami ochrony na desktopach, serwerach i w sieci.

RealSecure SiteProtector jest platformą zarządzania, z którą będzie można integrować wszystkie produkty ISS. W pierwszej wersji produkt ma zawierać wsparcie niektórych produktów ISS, takich jak ocena podatności systemów na ataki, wykrywanie wtargnięć i ochrona serwera. Jednak wkrótce po zapowiedzianym na IV kw. 2001 wydaniu zostanie on uzupełniony o obsługę produktów serii BlackICE, służących do ochrony desktopów, przejętych wraz z nabytą w maju firmą Network ICE. Produkty Network ICE będą początkowo wspierane za pośrednictwem zestawu narzędzi, ale docelowo integracja ma być pełna.

Wraz z zapewnieniem wspólnej struktury zarządzania dla produktów ochronnych ISS RealSecurity SiteProtector będzie także oferował korelowanie zagrożeń i kastomizowaną informację o słabych punktach systemów i atakach. Mechanizmy te, oferowane przez moduł plug-in Security Fusion, będą kojarzyć zbierane z szeregu sensorów ISS informacje o atakach z bazą danych opisującą słabe punkty sieci i wykorzystywanego sprzętu. Rezultatem tych działań będą raporty i alerty dostarczające administratorom informacji związanych wyłącznie z systemami narażonymi na ataki, z pominięciem systemów niezagrożonych.

ISS udostępniła także nową wersję RealSecure Server Sensor do ochrony serwera. Produkt ten oferuje wykrywanie wtargnięć, ocenę podatności na ataki, monitorowanie sieci oraz integrację technologii BlackICE. Wersja 6.0.1 tego produktu będzie zawierać także sygnatury ataku dla Microsoft IIS i będzie obsługiwana przez RealSecure SiteProtector.

RealSecurity SiteProtector kosztuje 900 USD za jedną licencję plus opłata roczna za uaktualnianie - 180 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200