"Zielona" płyta Foxconna

Firma Foxconn przedstawiła nową płytę główną z serii GREEN - model o oznaczeniu G31MG-S. Urządzenie wyposażono w zestaw technologii 3G, które mają powodować znaczne obniżenie zużycia energii przez komputer.

Nowa płyta główna z nowej serii GREEN - model G31MG-S - zbudowana została w oparciu o chipset Intel G31 Express oferujący zintegrowany układ graficzny. Urządzenie, które z powodzeniem powinno znaleźć zastosowanie w komputerach biurowych, dysponuje trzema dbającymi o oszczędność prądu technologiami (opisy pochodzą z zasobów producenta):

GPS - "redukuje zużycie energii, podczas gdy komputer znajduje się w trybie uśpienia (S3) lub jest całkowicie wyłączony, o około 95% poprzez połączenie ze specjalnym zasilaczem z serii GREEN, który zmniejsza pobór mocy z komputera"

GoD - "w inteligentny sposób zarządza wielofazową dystrybucją mocy na płycie głównej, redukując liczbę pracujących faz, podczas gdy komputer nie jest obciążony, i kolejno włączając je w czasie większego obciążenia. To rozwiązanie zwiększa wydajność energetyczną w trakcie pracy komputera, zwłaszcza przy małym obciążeniu, gdy zysk z dystrybucji mocy za pomocą jednej fazy jest największy"

GSM (Green System Mode) - "służy do dalszej optymalizacji zużycia energii we wszystkich stanach pracy komputera, poprzez połączenie funkcji znajdujących się w BIOS-ie i bezpośrednio na płycie głównej".

Inżynierowie pracujący w laboratoriach firmy Foxconn przeprowadzili testy, które wykazały, że dla komputera używanego w biurze średnia oszczędność energii to 68 %, natomiast w przypadku komputera "domowego" sięga ona nawet 85 %. Warto też wspomnieć o technologii FoxOne (służy do łatwego overclockingu i monitoringu systemu) oraz dołączonych aplikacjach FOX Energy Manager (kontroluje zużycie energii przez system i CPU bezpośrednio ze środowiska Windows, a także oferuje możliwość podkręcania za pomocą jednego kliknięcia) i FOCUS (oprogramowanie umożliwiające kalibrację dźwięku).

"Zielona" płyta Foxconna

Foxconn GREEN G31MG-S

Wybrane parametry nowości:

Obsługiwane procesory: Intel Core2 Quad i Core2 Duo wykonanych w technologii 45nm o współczynniku TDP nie większym od 95W

Magistrala FSB: 1333/1066/800/533 MHz

Grafika: Intel GMA 3100

Pamięć: dwukanałowe pamięci DDR2 800/667/533 MHz, 2 sloty, maksymalnie 4 GB

Porty: 4 x SATA II, 8 x USB 2.0, 1 x ATA 100

Dźwięk: 7.1 HD

Sieć: Gigabit LAN

Format płyty: mATX

Niestety cena urządzenia nie została podana.

Strona producenta.


TOP 200