Zewnętrzny tuner HDTV z pamięcią flash od Pinnacle

Oferta firmy Pinnacle Systems wzbogaciła się o nowy tuner USB 2.0 - model PCTV HD Ultimate Stick. Urządzenie, które pozwala na odbiór analogowych i cyfrowych sygnałów telewizyjnych HD, wyposażone zostało w pamięć flash.

PCTV HD Ultimate Stick to zewnętrzny tuner telewizyjny podłączany do portu USB 2.0. Urządzenie pozwala na odbiór zarówno analogowego sygnału NTSC, jak i cyfrowego ATSC (HDTV do 1080i, SDTV). Oddaje do dyspozycji użytkownika system ClearQAM (umożliwia odbiór cyfrowego sygnału telewizji kablowych), niewielki pilot zdalnego sterowania oraz wysuwaną teleskopowo antenę. Co ciekawe, nowość wyposażona została również w pamięć flash o pojemności 1 GB z preinstalowaną aplikacją PVR - dzięki czemu unikniemy kłopotliwego instalowania wymaganego oprogramowania na komputerze PC.

Zewnętrzny tuner HDTV z pamięcią flash od Pinnacle

PCTV HD Ultimate Stick

Pamięć flash pozwala na nagranie do 2 godzin materiału SDTV (oczywiście możemy też nagrywać wybrane programy na dysku twardym komputera) oraz może służyć do przenoszenia różnych danych. Wśród obsługiwanych formatów znalazły się MPEG-1/2, MPEG-4 (kompatybilny z PSP lub iPod) i DivX, natomiast wśród oferowanych wejść znajdziemy wejście antenowe, S-Video, Composite Video (RCA) i Stereo Audio (1/8"). Warto też wspomnieć o funkcji TimeShifting (pozwala na oglądanie zarejestrowanego obrazu wideo, w czasie gdy rejestracja trwa nadal), elektronicznym przewodniku po programach EPG (Electronic Program Guide) oraz oprogramowaniu Pinnacle Studio QuickStart.

PCTV HD Ultimate Stick wyceniono na 130 USD. Więcej na jego temat można znaleźć pod tym adresem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200