Zestaw zasilający PoE

D-Link produkuje adapter PoE, który pozwala zasilać urządzenia sieciowe przez skrętkę UTP nawet w tych środowiskach, w których nie ma przełączników wspierających technologię PoE (Power over Ethernet).

Zestaw zasilający PoE
Zestaw PoE o nazwie DWL-P200 Power over Ethernet może dostarczać napięcie zasilające DC punktom dostępowym, kamerom, mostom LAN, telefonom IP oraz routerom. Kupując np. punkty dostępowe wspierające technologię PoE, użytkownik nie musi już dysponować przełącznikami PoE. Wystarczy, że zainstaluje w systemie zestawy DWL-P200.

Zestaw składa się z jednostki podstawowej (którą należy umieścić między standardowym przełącznikiem i okablowaniem Ethernet) oraz terminala. Jednostka podstawowa dostarcza zasilanie DC do nieużywanej pary przewodów, stanowiącej część skrętki UTP.

Produkowane do tej pory przez D-Link zestawy PoE generowały tylko napięcie o wysokości 5 woltów DC, dlatego nie mogły np. zasilać kamer internetowych, które wymagają napięcia 12 woltów. Zestaw DWL-P200 rozwiązuje ten problem, ponieważ może dostarczać napięcie o wysokości 5 lub 12 woltów DC. Długość połączenia UTP, przez które rozwiązanie dostarcza napięcie zasilające, może wynosić 100 metrów.

Zestaw DWL-P200 kosztuje 54 USD (plus VAT).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200