Zestaw ochronny Trend Micro na sezon 2004

Firma Trend Micro przygotowała nową wersję zestawu ochronnego PC-cillin Windows zmieniając przy okazji jego nazwę - na taką, która bardziej odzwierciedla rodzaj produktu, i cenę - na bardziej konkurencyjną.

Firma wypuściła zestaw pod nazwą PC-cillin Internet Security 2004. Nowy pakiet zapory ogniowej i antywirusowy zawiera także mechanizmy zapowiedziane w wydaniu 2004 – filtrowanie spamów, blokowanie programów wywiadowczych (spyware) i zdolność lepszego radzenia sobie z ukrytymi zagrożeniami.

Te same rodzaje mechanizmów zawierają zestawy konkurentów – Network Associates i Symantec, wprowadzone także w już udostępnionych edycjach 2004: McAfee Internet Security Suite i .

Zobacz również:

Firma liczy jednak na „punkty” za niższa cenę – 49,95 USD w porównaniu z 69,95 za produkty Symantec i NAI, oraz za unikatowe mechanizmy, takie jak bezpłatna linia telefoniczna wsparcia technicznego i skanowanie wirusów urządzeń podręcznych.

Nowy komponent antyspamowy wykorzystuje „białe” listy adresowe tworzone prze użytkowników i „czarne”, dostarczane prze firmę, oraz heurystyczne wykrywanie poczty noszącej znamiona spamu. Ta część zestawu została zaprojektowana przez TrendMicro a nie przez firmę Postini, która zapewnia technologie antyspamową na poziomie bramy przedsiębiorstwa.

Dystrybutorami produktów Trend Micro w Polsce są firmy: Dagma i Clico.