Zen Touch, czyli doba muzyki

Firma Creative zaprezentowała nowy model przenośnego odtwarzacza plików audio Zen - Zen Touch. Urządzenie wyposażone jest w innowacyjny touchpad, ułatwiający obsługę oraz baterię, zapewniającą energię nawet na 24 godziny pracy.

Zen Touch, czyli doba muzyki

Zen Touch

Zen Touch wyposażono również we wbudowany twardy dysk o pojemności 20 GB - pozwala to na zapisanie w pamięci odtwarzacza średnio ok. 5 tys. plików MP3. Przeszukiwanie tak obszernego archiwum nagrań oraz obsługę poszczególnych funkcji ułatwia nietypowy touchpad, podobny trochę to tych wykorzystywanych w notebookach. Użytkownik uzyskuje dostęp do poszczególnych pozycji menu urządzenia poprzez przesuwanie palcem po wgłębieniu na środku odtwarzacza - zatwierdzenie wybranej pozycji odbywa się poprzez przyciśnięcie umieszczonego obok przycisku.

Odtwarzacz wyposażony jest także w złącze USB, duży podświetlany wyświetlacz oraz system szybkiego wyszukiwania plików audio. Cenę urządzenia, które do sklepów trafić ma pod koniec czerwca, ustalono na 269,99 USD.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?

Więcej informacji:

http://www.creative.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200