Zdalny pomocnik

Przejęcie pełnej zdalnej kontroli nad stacją roboczą pozwala administratorowi rozwiązać wszystkie problemy.

Przejęcie pełnej zdalnej kontroli nad stacją roboczą pozwala administratorowi rozwiązać wszystkie problemy.

Aplikacja NetOp for Windows 5.4, podobnie jak Norton pcAnywhere 8.0, umożliwia przesyłanie przez sieć w jedną stronę obrazu dowolnej stacji roboczej, w drugą kliknięć w klawiaturę i ruchów myszki. To pozwala administratorowi kontrolować inne komputery bez ruszania się z miejsca.

W porównaniu z pcAnywhere wadą jest brak możliwości pełnej integracji produktu z systemem bezpieczeństwa Windows NT. Zarówno identyfikatory użytkowników uprawnionych do zdalnego łączenia, jak i ich hasła administrator musi wprowadzić samodzielnie. NetOp pracuje na kilku platformach (DOS, wszystkie wersje Windows, OS/2) i może automatycznie uruchamiać się razem ze startem systemu (w przypadku NT także pracuje jako serwis systemowy), komunikuje się z wykorzystaniem NetBIOS, IPX lub TCP/IP, a także przez połączenia modemowe (zarówno analogowe, jak i ISDN).

Istotną funkcją jest możliwość określenia swojej stacji roboczej jako helpdesku rozwiązującego konkretne problemy. Jeśli takich stacji administracyjnych w sieci jest więcej, to użytkownicy po wybraniu pomocy z okna NetOp zobaczą na ekranie adresy dostępnych w sieci serwisantów oraz zakres tematów, którymi się zajmują. Po wybraniu jednego z nich, serwisant będzie mógł przejąć kontrolę nad stacją użytkownika. W celach prezentacyjnych może to także wykonać w trybie Multicast, dystrybuując jednocześnie obraz ze stacji roboczej do wielu innych stacji. NetOp może także pracować jako Log Server, zapamiętujący wszystkie sesje zdalnej kontroli w sieci, oraz Access Server, pełniący funkcję scentralizowanego serwera identyfikującego użytkowników.

<hr size=1 noshade>Produkt: NetOp

Cena: ok. 820 zł za licencję

Dystrybucja: Xnet Communications

tel. (+61) 856 00 07

faks (+61) 856 04 00

http://www.xdsnet.net

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200