Zdalny dostęp do dokumentów z Palma

Firma X:drive zaanonsowała niedawno bezprzewodową wersję swojej usługi zapewniającej mobilnym użytkownikom zdalny dostęp do własnych dokumentów.

Firma X:drive zaanonsowała niedawno bezprzewodową wersję swojej usługi zapewniającej mobilnym użytkownikom zdalny dostęp do własnych dokumentów.

Daje ona możliwość użycia urządzenia Palm VII do tworzenia dostępu i partycypowaniu w dokumentach na X:drive. Niebawem X:drive będą mogły używać wszystkie urządzenia wspierające WAP (Wireless Application Protocol).

Zobacz również:

Firma chciałaby umożliwić dostęp do plików za pośrednictwem różnych urządzeń bezprzewodowych i to o każdej porze dnia oraz z dowolnego miejsca. Ażeby uzyskać dostęp do usługi X:drive przez Palm VII wystarczy załadować ze strony X:drive do komputera PC niewielki plik - poniżej 64 KB. Wówczas synchronizuje się PC z Palm VII. Na ekranie Palma pojawi się ikona X:drive i od tej chwili można przeglądać i kasować pliki X:drive na komputerze przenośnym (handheld).

Na platformie Palm VII można przeglądać tylko pliki zachowane w formacie tekstowym. Wszystkie inne mogą mieć zmieniane nazwy, można je kasować albo przesyłać do innego użytkownika. Usługa nie zapewnia możliwości tworzenia i przetwarzania dokumentów Worda Microsoftu lub arkuszy kalkulacyjnych Excela. Zasadniczo jest ona skierowana do przemieszczających się profesjonalistów zainteresowanych wymianą danych z innymi użytkownikami.

Podobna usługa dla urządzeń wspierających WAP będzie dostępna za dwa tygodnie. W ciągu dwu najbliższych miesięcy X:drive planuje dodać zdalne usługi faksowe i możliwości drukowania. Dzięki temu będzie możliwe wysyłanie dokumentu magazynowanego na X:drive bezpośrednio pod numer faksu.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200