Zdalne konferencje Intela

Intel wprowadził do sprzedaży nowy system wideokonferencyjny TeamStation System 4.0.

Intel wprowadził do sprzedaży nowy system wideokonferencyjny TeamStation System 4.0.

Intel wprowadził na rynek nową wersję systemu wideokonferencyjnego TeamStation System 4.0, przeznaczoną dla użytkowników korporacyjnych. System umożliwia tworzenie sal konferencyjnych do organizacji wideokonferencji, dostęp do Internetu i sieci firmowych.

W skład TeamStation wchodzi zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Jest to kompletny zestaw, umożliwiający szybkie wdrożenie systemu wideo-konferencyjnego przy użyciu stacji roboczej z procesorem Pentium II wyposażonej w kartę sieciową EtherExpress Pro/100, mikrofon i głośniki (full-duplex), kamerę wideo z funkcją śledzenia obiektów (autotracking), bezprzewodową klawiaturę i mysz, a także sprzęt i oprogramowanie obsługujące transmisję sygnałów (danych i wideo) przez sieć LAN lub łącza ISDN. Jako opcjonalny, dodatkowy element wyposażenia oferowany jest multimedialny monitor NEC o wysokiej rozdzielczości.

System jest zgodny ze standardami H.323 i H.320 i umożliwia wyświetlanie wideo z szybkością do 30 ramek/s przy transmisji 128 Kb/s. W III kw. br. ma być dostępne sprzętowe uzupełnienie systemu, pozwalające na zwiększenie szybkości transmisji do 384 Kb/s przy wykorzystaniu łączy ISDN.

TeamStation System 4.0 jest jednocześnie ściśle zintegrowany i może łatwo współpracować z oprogramowaniem wideokonferencyjnym Microsoft T.120 NetMeeting. Cena zestawu wynosi ok. 10 tys. USD.

Intel obniżył sugerowaną ceny zestawu wideokonferencyjnego dla indywidualnych użytkowników - Create & Share Camera Pack - do 179 USD i wprowadził na rynek dodatkowy zestaw oprogramowania, zwiększający możliwości funkcyjne Intel PC Camera, a także zawierający aplikacje Reality Fusion FreeAction Sampler i Intel Snapshot.


TOP 200