Zdalna nauka z Sun Microsystems

Amerykański koncern jest kolejną firmą, która wprowadza na rynek platformę wspomagającą prowadzenie szkoleń na odległość. Sun LearnTone to jeden z pierwszych systemów e-learningowych zbudowanych w oparciu o architekturę J2EE, nie wymagających instalowania żadnego oprogramowania klienckiego.

Amerykański koncern jest kolejną firmą, która wprowadza na rynek rozwiązanie wspomagające szkolenia na odległość. Sun LearnTone to jeden z pierwszych systemów e-learningowych zbudowanych w oparciu o architekturę J2EE. Składa się z warstwy: prezentacyjnej - interefejsu użytkownika opartego o Java Server Page (JSP); merytorycznej, stworzonej przy zastosowaniu technologii Enterprise Java Bean; a także baz danych w których przechowywane są materiały edukacyjne oraz informacje o pracownikach i profilach szkoleniowych.

"Do podstawowych zalet systemu należy duża skalowalność, łatwa integracja z modułami HR najpopularniejszych systemów ERP, a także fakt iż system nie wymaga żadnego oprogramowania klienckiego" - mówi Kim Rogers, menedżer z działu Sun Educational Services - "W oparciu o Sun LearnTone w Kanadzie wdrożono jedno z największych rozwiązań wspomagających kształcenie na odległość, z którego korzysta 250 tys. użytkowników".

Zobacz również:

  • Microsoft rozszerza program bug bounty

Oprogramowanie jest obecnie dostępne jedynie w kilku podstawowych wersjach językowych, jednak przedstawiciele firmy zapewniają, że Sun jest w stanie w każdej chwili spolonizować system. Na razie zainteresowanie platformą wykazali przede wszystkim przedstawiciele firm telekomunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200