Zdalna instalacja serwerów ProLiant

Compaq poinformował o współpracy z firmą Altiris w zakresie rozwoju rozwiązań umożliwiających zdalne, zautomatyzowane instalowanie serwerów.

Compaq poinformował o współpracy z firmą Altiris w zakresie rozwoju rozwiązań umożliwiających zdalne, zautomatyzowane instalowanie serwerów.

Rozwiązanie, oparte na Altiris eXpress Deployment Server i przeznaczone dla serwerów Compaq ProLiant, ma umożliwiać szybkie i w pełni zautomatyzowane instalowanie serwera ze zdalnej konsoli.

Zobacz również:

Nowa technologia ma być także kluczowym elementem narzędzi Compaqa przeznaczonych do zarządzania w ramach przyszłej, nowej architektury serwerowej ProLiant o nazwie "QuickBlade". Nowe rozwiązanie będzie integrowało oprogramowanie Altiris Deployment Server z narzędziami Compaq SmartStart Scripting Toolkit. Ma ono zapewnić znaczne skrócenie czasu instalowania i modernizacji dużej liczby serwerów u klienta. Nowe rozwiązanie, w połączeniu z zapowiadaną architekturą serwerową QuickBlade dla komputerów Compaq ProLiant, ma umożliwić bezpieczne, szybkie i efektywne instalowanie większej liczby serwerów.

Rozwiązanie wykorzystuje standardową technologię Preboot Execution Environment (PXE) i ma zapewnić tworzenie pełnej konfiguracji serwera ze zdalnej konsoli, począwszy od włączenia zasilania serwera przez automatyczną konfigurację podczas jego działania, oraz instalację standardowych pakietów oprogramowania. Intuicyjny interfejs ma obniżyć poziom niezbędnej wiedzy, który do tej pory był wymagany do instalacji i zmiany konfiguracji serwera w centrum danych lub w sieci.

Porozumienie pomiędzy firmami Compaq i Altiris obejmuje wspólny marketing i rozwijanie produktu. Nowa technologia ma pojawić się na rynku w IV kw. 2001 r.


TOP 200