Zautomatyzowana macierz bezpieczeństwa

Administratorzy bezpieczeństwa mogą teraz korzystać ze zintegrowanego systemu do automatycznego wykrywania i reagowania na nieznane i wewnętrzne zagrożenia. Nowe rozwiązanie powstało dzięki współpracy firm Fortinet i Flowmon Networks.

Zautomatyzowana macierz bezpieczeństwa

Nowe rozwiązanie łączy analizę ruchu Flowmon z rozwiązaniami Next Generation Firewall Fortinet FortiGate. Zintegrowane podejście do bezpieczeństwa i sieci, tworzy wielowarstwową i wysoce zautomatyzowaną macierz bezpieczeństwa.

FortiGate NGFW, kluczowy element sieci ukierunkowanej na bezpieczeństwo, zabezpiecza perymetr i chroni przed zewnętrznymi zagrożeniami, a Flowmon analizuje obustronny ruch sieciowy, aby wykryć niebezpieczeństwa, które mogą obejść systemy ochronne. Gdy Flowmon wykryje znacznik naruszenia bezpieczeństwa, np. próbę przeprowadzenia rozpoznania zabezpieczeń czy ruch poboczny, eksfiltrację danych czy komunikację CnC, wysyła wiadomość do FortiGate, aby zablokować niepożądaną komunikację. Zintegrowane rozwiązanie korzysta jednocześnie z wielu wdrożonych technik wykrywania, aby objąć szerszy zakres zagrożeń.

Zobacz również:

  • Jak zabezpieczać systemy OT
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?

„Dzisiejsi cyberprzestępcy korzystają z zaawansowanych technik, aby uniknąć wykrycia, ale i tak pozostawiają ślady rozrzucone po całej sieci. Cieszymy się z włączenia Flowmon do Fortinet Open Fabric Ecosystem, dzięki czemu możemy dostarczyć klientom zintegrowane rozwiązania zapewniające kompleksowe bezpieczeństwo. Wspomagany sztuczną inteligencją silnik Flowmon wykrywa znaczniki naruszenia bezpieczeństwa w ruchu sieciowym i integruje się z Fortinet Security Fabric, aby zapewnić klientom zaawansowaną, wielowarstwową ochronę” – powiedział Neil Prasad, Kierownik Global Technology Alliances w Fortinet.

„Przyspieszenie reagowania na zdarzenia dzięki automatyzacji to najlepszy sposób na ułatwienie pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa. Cieszymy się mogąc to zrobić razem z Fortinetem, dzięki wysokowydajnemu, skalowalnego i łatwemu do wdrożenia rozwiązaniu. Połączenie rozwiązania Flowmon z firewallami następnej generacji (NGFW) FortiGate eliminuje czasochłonne ręczne wyszukiwanie problemów, gwarantuje, że szkody są minimalizowane już na starcie i optymalizuje bezpieczeństwo przedsiębiorstwa” - stwierdził Jiri Tobola, CEO Flowmon Networks.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200