Zatrzymania w zarządzie PTC

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało jednego z członków zarządu i dwóch pracowników Polskiej Telefonii Cyfrowej. Prokuratura przedstawiła im zarzuty działania na szkodę spółki.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali wiceprezesa Polskiej Telefonii Cyfrowej, jednego z członków zarządu i dwóch byłych pracowników.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska, obaj mężczyźni z zarządu spółki usłyszeli zarzuty dotyczące działania na jej szkodę. Potencjalne straty mogą sięgnąć 3 mln zł. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu. Dwaj byli pracownicy po przesłuchaniu zostali wypuszczeni na wolność. Zgodnie z decyzją sądu zatrzymani mężczyźni będą mogli opuścić areszt, jeśli wpłacą kaucję w wysokości 500 tys. zł.

Warszawska prokuratura śledztwo w tej sprawie prowadziła od blisko roku. Dotyczy ono oszustw, wystawiania tzw. "pustych faktur" i poświadczanie nieprawdy. Do zatrzymań doszło w środę rano.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200