Zasilacze z Finlandii

Fiskars Power Systems zwraca coraz większą uwagę na rynki wschodnie.

Fiskars Power Systems zwraca coraz większą uwagę na rynki wschodnie.

Fiskars, jako jedyny europejski producent odniósł znaczący sukces na rynku amerykańskim, na którym ma dwie własne firmy: Deltec, produkujący awaryjne mniejszej mocy, przeznaczone głównie dla odbiorców indywidualnych (tzw. rynek SOHO - Small Office, Home Office). W dziedzinie oprogramowania Fiskars reprezentowany jest przez wykupioną w 1994 r. amerykańską firmę NSSI (Network Security Solution Integration), co z kolei zaowocowało pakietem do nadzoru zarządzania zasilaniem sieci komputerowych.

Ponadto, w wyniku umowy OEM z Compaqiem, Fiskarsa są oferowane także pod nazwą Compaq. Fiskars podpisał też umowę ramową z IBM, obejmującą kraje skandynawskie, niemieckojęzyczną część Europy oraz kraje Europy Środkowowschodniej.

Pekka Lehmuskoski powiedział, że firma zwraca baczną uwagę na rynki wschodnie. Poza firmami reprezentującymi jej interesy w Polsce, Czechach i na Węgrzech, otwarte zostało także biuro w Sankt Petersburgu, a niebawem w Moskwie.

Fiskars jest w Polsce obecny od kilku lat. Firma jest właścicielem zakładu produkcyjnego w Słupsku, jednak nie produkuje w nim zasilaczy.


TOP 200