Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze

AWS postanowił pomóc firmom mającym swoje biura i zakłady w wielu miejscach na świecie i uruchomił kilka dni temu wersję zapoznawczą usługi AWS Cloud WAN, dzięki której użytkownicy mogą zarządzać rozproszonymi po całym świecie prywatnymi sieciami WAN.

Źródło: NASA

Najważniejszym elementem usługi jest centralny pulpit nawigacyjny, w którym klienci mogą definiować zasady sieciowe dla globalnej sieci obejmującej wiele lokalizacji i sieci. Użytkownicy mogą decydować, czy ich wirtualne chmury prywatne Amazon (VPC) oraz zasoby lokalne mają się łączyć się za pośrednictwem AWS VPN czy też sieci definiowanych programowo (SD-WAN) innych firm.

Usługa AWS Cloud WAN potrafi zbudować takie połączenia w ciągu kilku minut, wykorzystując możliwości oferowane przez jej zdefiniowaną programowo sieć rozległą działającą w całej globalnej infrastrukturze AWS. Klienci mogą również włączać w tę infrastrukturę fragmenty swoich połączeń SDN, tworząc np. w ten sposób jedną sieć obsługującą zakłady produkcyjne oraz drugą obsługującą biura.

Zobacz również:

  • Sieć 5G - jak wygląda w praktyce infrastruktura w Polsce?
  • AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa

Nowa usługa jest już dostępna w wersji zapoznawczej w kilku regionach świata: w niektórych stanach USA, w Afryce (Cape Town), w Azji (Mumbai, Singapur, Sydney i Tokio), w Południowej Ameryce (Sao Paulo) i w Europie (Frankfurt). Z czasem będzie też dostępna w kolejnych miejscach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200