Zarządzanie łatkami z CA

Computer Associates udostępniła produkty i usługi łączące funkcje oceniania i wykrywania słabych punktów systemu (vulnerability assessment), z rozprowadzaniem i zarządzaniem łatkami.

ETrust Vulnerability Manager w wersji 8 zawiera aplikację Unicenter Software Delivery upakowaną z oprogramowaniem oceny podatności eTrust w urządzeniu opartym na podzespołach Intela. W ubiegłym roku firma zapowiedziała dostarczanie oprogramowania skanującego słabe punkty systemów w postaci urządzenia (appliance), a teraz dodaje do oferty zintegrowany produkt dystrybucji oprogramowania.

Po włączeniu do sieci urządzenie automatycznie skanuje desktopy, serwery oraz inne maszyny w celu wyszukania znanych nieszczelności i oceny sieci pod względem bezpieczeństwa. Skanowanie rozpoznaje, czy maszyna potrzebuje łatek, jak również to, czy spełnia wymogi ustalonych reguł polityki bezpieczeństwa - dotyczących konfiguracji i norm przemysłowych. Również w oparciu o reguły polityki, ustanawiane przez administratora sieci, Vulnerability Manager może automatycznie dostarczać łatki do nieszczelnych maszyn lub blokować ich dostęp do sieci.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Nowością jest także eTrusted Managed Vulnerability Service – usługa zapewniająca całodobowe monitorowanie i alarmowanie. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do usługi za pośrednictwem portalu CA, z którego mogą monitorować swoje sieci, przeglądać zainstalowane łatki, wykrywać nieszczelne maszyny oraz przeglądać audyty bezpieczeństwa i raporty.

Aktualna informacja o znanych łatkach i potencjalnych nieszczelnościach jest zapewniana przez zespół specjalistów pracujący w centrum operacyjnym. Usługa skanowania nieszczelności może alarmować o robakach i wirusach naruszających bezpieczeństwo sieci, a oprogramowanie zarządzania łatkami automatycznie powiadamia użytkowników, które maszyny narażone są na ryzyko ataku.

ETrust Vulnerability Manager obsługuje platformy Unix, Linux i Windows. Koszt urządzenia w granicach 10 000 USD. ETrust Manged Vulnerability Service kosztuje od 80 USD rocznie za węzeł (dla 5 000 węzłów).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200