Zarządzanie jednym z głównych wątków VMworld

Podczas europejskiej edycji imprezy VMworld, która rozpoczyna się w tym tygodniu, VMware zademonstruje nowe narzędzia do zarządzania w obszarze wirtualizacji.

Firma udostępnia trzy narzędzia, które mają odgrywać specyficzną role w wirtualizacji przedsiębiorstwa: Lifecycle Manager, Stage Manager i Site Recovery Manager.

Stage Manager przejmuje obowiązki opieki administracyjnej, obejmujące testowanie i integrację, do momentu przekazania systemu do produkcji. Lifecycle Manager ma sprawować opiekę nad systemem od momentu wdrożenia do "przejścia na emeryturę", z celem głównym zapobiegania nadmiernemu przyrostowi liczby maszyn wirtualnych. Tworzenie maszyn wirtualnych jest stosunkowo prostym procesem, który czasami może wymknąć się spod kontroli. Lifecycle Manager pozwala na ścisłą kontrolę takich procesów.

Zobacz również:

Ostanie z trójki narzędzi, Site Recovery Manager, ma upraszczać odtwarzanie uszkodzonych systemów, zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach.

W opinii analityków IDC, ten nowy zestaw produktów może w znacznym stopniu zautomatyzować procesy, które dzisiaj wymagają znacznego zakresu ręcznej interwencji i pisania skomplikowanych skryptów.

VMware nie jest jedynym dostawcą podejmującym próby usprawnienia zarządzania środowiskiem wirtualnym. Po koniec ubiegłego roku Microsoft udostępnił System Center Virtual Machine Manager.


TOP 200