Zarządzanie drukiem w dobie cyfrowej transformacji

W najnowszym badaniu redakcji Computerworld, którego partnerem była firma Hewlett Packard Inc. Polska, przyjrzeliśmy się podejściu organizacji do zarządzania drukiem i przetwarzania dokumentów. W tym obszarze coraz popularniejszym modelem staje się Managed Print Services, który pomaga zwiększyć efektywność procesów związanych z przepływem informacji. To także jeden z istotnych elementów całościowej transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.

Firmy coraz chętniej sięgają po outsourcing druku i przetwarzania dokumentów. Jak wynika z naszego badania, aż 70% dużych organizacji korzysta z usług Managed Print Services, aby usprawnić procesy związane z przepływem informacji. Rozwiązania tej klasy mają wpływ m.in. na poprawę standardów bezpieczeństwa i optymalizację kosztów.

Jakie są najważniejsze korzyści biznesowe związane z MPS według uczestników badania? To przede wszystkim przewidywalność kosztów (73%), możliwość ograniczenia wydatków na drukowanie (70%) i poprawa jakości oraz niezawodności usług (75% wskazań). Ważna jest także poprawa efektywności procesów biznesowych i standardów bezpieczeństwa (ponad 60% wskazań).

Zobacz również:

  • Paweł Świątek z Alphamoon: chcemy całkowicie zautomatyzować przetwarzanie dokumentów finansowych

Ankietowani przedstawiciele największych przedsiębiorstw uważają, że przeniesienie zadań związanych z zarządzaniem drukiem na zewnętrznego dostawcę odciąża w znaczący sposób dział IT (to ten dział jest najczęściej odpowiedzialny za obszar druku) oraz wspiera stworzenie elastycznego i nowoczesnego środowiska pracy.

To także model, który pomaga w zwiększeniu efektywności przedsiębiorstwa. Niemal połowa uczestników badania uważa, że usługi MPS dostosowują się do zmiany skali biznesu, a 41% - że umożliwiają automatyzację przepływów dokumentów i odpowiadają dzięki temu na ważne potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa.

Jakimi kryteriami kierują się firmy dobierając odpowiedniego dostawcę MPS? To przede wszystkim efektywność usług i odpowiedni poziom SLA, konieczna jest także niezawodność i funkcjonalność usługi.

Posiadane rozwiązanie powinno elastycznie dostosowywać się do zmieniających się warunków biznesowych. Dla niemal 70% uczestników badania kluczowe jest wypracowanie modelu współpracy, który jest funkcjonalny i stale udoskonalany.

Bardzo istotna jest kwestia bezpieczeństwa – co czwarty uczestnik badania deklarował, że prowadzi stałą analizę i ocenę zabezpieczeń w obszarze zarządzania drukiem, 13% korzysta z zaawansowanych rozwiązań w tym obszarze, a 14% automatyzuje procesy związane z ochroną systemów i danych. Gros firm wiąże kwestie związane z bezpieczeństwem wydruków ze strategią zgodności z przepisami RODO.

Nowoczesne podejście do zarządzania drukiem

Poznaj szczegółowe wyniki badania redakcji Computerworld 
 

POBIERZ BEZPŁATNY RAPORT

 
 
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200