Zarządzalny przełącznik Ethernet

Tajwańska firma Planet produkuje 48-portowy przełącznik o nazwie WGS3-5220, wyposażony w porty Ethernet 10/100 i obsługujący pakiety również w warstwie trzeciej (routing).

Zarządzalny przełącznik Ethernet
WGS3-5220 jest oparty na nie blokującej się architekturze i zawiera układy przetwarzające pakiety z szybkością 17,6 Gb/s. Urządzenie zawiera dwa dodatkowe gniazda mini-GBIC na moduły obsługujące światłowodowe połączenia 1000Base-SX/LX i WDM. Rozwiązanie wspiera opcje QoS (klasyfikatory ruchu, ograniczanie przepustowości oraz technologia DiffServ) i oferuje listę kontroli dostępu ACL (bezpieczeństwo). Inny mechanizm bezpieczeństwa wspiera bazującą na portach autoryzację użytkowników i urządzeń (z wykorzystaniem standardu 802.1x).

Zasięg połączeń światłowodowych może wynosić od 550 metrów (światłowód wielomodowy) aż do 10/50/70/120 kilometrów (światłowód jednomodowy lub WDM).

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Przełącznikiem (który obsługuje również standard Simple Network Management Protocol) można zarządzać przez sieć przy pomocy przeglądarki. Dostęp do WGS3-5220 może się również odbywać poprzez Telnet i port konsoli umożliwiając zarządzanie w trybie tekstowym. Zdalny dostęp do urządzenia jest zabezpieczony dzięki obsłudze połączeń w trybach SSL oraz SSH (szyfrowanie pakietów).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200