Zarząd HP przekonany o połączeniu z Compaq Computer

Członkowie zarządu Hewlett-Packard są przekonani o zwycięstwie we wczorajszym głosowaniu w sprawie połączenia z Compaq Computer. Mają na to wskazywać wstępne wyliczenia głosów.

Członkowie zarządu Hewlett-Packard są przekonani o zwycięstwie we wczorajszym głosowaniu w sprawie połączenia z Compaq Computer. Mają na to wskazywać wstępne wyliczenia głosów. Carly Fiorina wystosowała już w tej sprawie oświadczenie, przyznając, że przewaga zwolenników fuzji jest niewielka, jednak wystarczająca do zatwierdzenia wartej ponad 20 mld USD transakcji.

Akcjonariusze skupieni wokół Waltera Hewletta utrzymują, iż oświadczenia zarządu HP są przedwczesne i nie można wyrokować, która ze stron uzyskała przewagę. Według szacunków oponentów fuzji, różnica w głosach nie przekracza obecnie 1%. Oficjalne wyniki głosowania będą znane dopiero za kilkanaście dni. Obsługę głosowania powierzono małej firmie doradczej IVS Associates.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Dzisiaj (20 marca) głosowanie w sprawie fuzji podejmą akcjonariusze Compaq Computer. Wydarzeniu temu będą towarzyszyć już nieco mniejsze emocje. Wszystko wskazuje na to, iż opowiedzą się oni za połączeniem z HP.

Przekonanie oponentów fuzji o spadku wartości posiadanych akcji HP wydaje się potwierdzać sam rynek. Wczoraj po zakończeniu głosowania ceny akcji koncernu na nowojorskiej giełdzie spadły o ponad 2%, natomiast walory Compaqa wzrosły o 7,5%. Zdaniem części analityków, firma ta odniesie większe korzyści z fuzji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200