Zaproszenie na konferencję Cisco Digital Forum

W siedzibie firmy Cisco w Warszawie 19 czerwca odbędzie się spotkanie poświęcone kierunkom rozwoju współczesnych centrów danych oraz sieci WAN i LAN. Spotkanie podzielono na dwa równoległe bloki tematyczne: jeden jest związany z technologią Hyperflex, drugi z rozwiązaniami SD-WAN i SDA.

Rynek data center w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Firma badawcza PMR odnotowała na nim dwucyfrowe tempo wzrostu (13 proc. w 2017, przy wartości 1,3 mld zł). Według prognoz, w latach 2018–2019 możemy się spodziewać kolejnej fali ukończonych inwestycji w centra danych, co będzie wiązało się ze wzrostem zapotrzebowania na odpowiedni sprzęt i aplikacje do zarządzania zgromadzonymi informacjami.

W części dotyczącej Hyperflex specjaliści Cisco opowiedzą o hiperkonwergencji jako trendzie, który burzy dotychczasowy paradygmat budowania ośrodków przetwarzania danych w oparciu o klasyczne macierze, wpisując się jednocześnie w coraz silniejszy trend budowania pamięci masowej w oparciu o software defined storage.

Zobacz również:

  • Zintegrowane bezpieczeństwo aplikacji internetowych
  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Siła przyzwyczajeń oraz wieloletnie doświadczenia powodują, że nowe technologie są zestawiane niesłusznie w bezpośrednim porównaniu z rozwiązaniami klasycznymi, chociaż technologicznie zasadniczo się od siebie różnią. Zrozumienie różnicy pozwala poznać alternatywę do klasycznego storage’u oraz może rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące hiperkonwergencji.

W części dedykowanej rozwiązaniom „software defined” WAN i LAN uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jak, w ostatnich latach, ewoluowały rozwiązania SDN dla sieci WAN i LAN. Opowiemy jaką rewolucję przyniosła koncepcja sieci SDN a później opracowane na jej bazie rozwiązania SD-WAN i SDA. SD-WAN nie tylko pozwala dokonać ogromnych oszczędności na kosztach podłączenia placówek, ale także zmienić całkowicie zachowanie sieci. Przykładowo, możemy przełączyć sieć na inne DataCenter w ciągu zaledwie 5 minut, by pod koniec przewidzianych prac serwisowych przywrócić poprzednią politykę sieci – a wszystko to w kolejne 5 minut i to zaledwie paroma kliknięciami, nawet w skali tysięcy oddziałów.

Więcej informacji o wydarzeniu, agendzie i rejestracji można znaleźć tutaj, a ewentualne pytania proszę kierować na adres [email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200