Zapraszamy na seminarium "Infrastruktura fizyczna serwerowni i centrum danych"

Chcesz wiedzieć, jak dobrać odpowiednie komponenty i rozwiązania dla nowoczesnego centrum danych? Które nowe technologie to niezbędna inwestycja strategiczna dla twojego centrum danych? W jaki sposób zapewnić bezpieczne przechowywanie i backup danych? Wszystkich tych rzeczy będzie można dowiedzieć się na już 28 lutego, na organizowanym przed redakcję Networld seminarium "Infrastruktura fizyczna serwerowni i centrum danych".

Seminarium organizowane jest z myślą o specjalistach IT (szefach działów IT, administratorach, projektantach systemów teleinformatycznych, specjalistach ds. bezpieczeństwa) oraz osobach odpowiedzialnych za wybór technologii i dostawców rozwiązań IT dla firm. Jego celem jest usystematyzowanie i przedstawienie najważniejszych informacji nt. zarządzania serwerownia i centrami danych.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in.:

- jak dobrać odpowiednie komponenty i rozwiązania dla nowoczesnego centrum danych?

- które nowe technologie to niezbędna inwestycja strategiczna dla Twojego centrum danych?

- w jaki sposób zapewnić bezpieczne przechowywanie i backup danych?

- na jakich rozwiązaniach oprzeć wdrożenie środowisk wirtualnych?

- kiedy bardziej opłaca się skorzystać z hostingu?

Wiedza ta jest niezbędna w szybko ewoluującym świecie IT - coraz większe ilości przechowywanych danych, zwiększające się wymagania wydajnościowe oraz upowszechnianie się wirtualizacji powodują, że systemy IT stają się jeszcze bardziej zależne od prawidłowo funkcjonującej warstwy fizycznej. Czy potrafimy dobrać odpowiednie komponenty i rozwiązania, by zbudować oszczędne i bezpieczne centrum danych, efektywnie obsługujące nasze aplikacje biznesowe? A może zamiast tego skorzystać z modelu usługowego w postaci hostingu i "chmury publicznej"?

Zobacz również:

  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych

Na wszystkie te pytania odpowiedzą dziennikarze Networld oraz zaproszeni eksperci: Emil Konarzewski, partner & współzałożyciel firmy Audytel; Bogdan Marczak, Product Manager ds. IT z firmy Rittal oraz Wiktor Suliga, specjalista ds. systemów energetycznych z firmy MAS.

W programie seminarium przewidziano następujące tematy:

- nowe platformy serwerowe dla środowisk zwirtualizowanych.

- technologie i rozwiązania optymalizujące działanie istniejącej infrastruktury centrum danych.

- narzędzia do monitorowania pracy serwerów.

- automatyzacja procesów centrum danych.

- hosting - za i przeciw.

- wyzwania: energooszczędność i bezpieczeństwo danych i fizycznej infrastruktury.

Seminarium "Infrastruktura fizyczna serwerowni i centrum danych" odbędzie się 28 lutego 2013 r. o 9:30, w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66). Więcej informacji znaleźć można na stronie Konferncje.Computerworld.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200