Zapraszamy do Tanga: smartfon Lenovo PHAB2


Pierwszy na świecie telefon obsługujący Projekt Tango już jest! Lenovo wprowadziło na rynek PHAB2 Pro, wyposażony w zestaw czujników i oprogramowanie Google smartfon, który potrafi badać i mapować otoczenie, dzięki czemu otwiera nowe możliwości w obszarze AR (Augmented Reality), czyli wzbogaconej rzeczywistości.

Przykładowo, wykorzystując aplikacje AR, uczniowie mogą “umieścić” w klasie dinozaury w rzeczywistych rozmiarach i poszerzać swoją wiedzę dzięki możliwości oglądania tych zwierząt ze wszystkich stron. W grach wzbogacona rzeczywistość to np. szansa na rozgrywkę wirtualnego domino na własnym stole kuchennym, hodowanie cyfrowego zwierzaka w swojej sypialni albo prowadzenie wojny z obcymi, którzy atakują twoje mieszkanie.

Dzięki technologii Tango, PHAB2 Pro może nawet zmienić sposób, w jaki ludzie mapują przestrzeń wewnątrz pomieszczeń, w celu tworzenia takich doświadczeń, jak zwiedzanie muzeów z wykorzystaniem wzbogaconej rzeczywistości np. za pośrednictwem aplikacji GuidiGO.

„Tango umożliwia urządzeniom wykrywanie fizycznego ruchu oraz przestrzeni, co w efekcie pozwala na zmianę sposobu naszej interakcji z otoczeniem. Jesteśmy przekonani, że urządzenia z funkcją śledzenia pozycji staną się bardzo popularne i cieszymy się, że PHAB2 Pro wprowadza te nowe możliwości na rynek, które sprawiają, że telefon jest jeszcze bardziej przydatnym urządzeniem” – uważa Johnny Lee, Engineering Director w Google.

PHAB2 Pro można także wykorzystać do zmiany aranżacji przestrzeni i wystroju mieszkania, dzięki wizualizacji nowych mebli i sprzętów w konkretnych pomieszczeniach. Zainteresowanie tą funkcją wyraziły firmy oferujące wyposażenie wnętrz. Jedną z pierwszych aplikacji jest Vision amerykańskiej sieci sklepów Lowe’s.

„Technologia Tango pozwoli klientom zobaczyć, w sposób jaki nie był dotychczas dostępny, jak ich wizja zmian wygląda w rzeczywistości” – przekonuje Richard Maltsbarger, Chief Development Officer w Lowe’s. „Wykorzystując możliwość PHAB2 Pro w naszej aplikacji, chcemy dać klientom narzędzie, które pomoże z większą pewnością projektować wystrój wnętrz we własnym domu – od początku do końca” – dodaje Richard Maltsbarger.

Choć technologia Tango jest głównym wyróżnikiem PHAB2 Pro, to jest to bardzo atrakcyjny smartfon klasy premium. Został wyposażony w procesor Qualcomm® Snapdragon™ 652 (zintegrowany z zestawem modułów, m.in. DSP, ISP, oraz czujnikami). Oferuje łączność 4G LTE i funkcje znakowania czasem, a także przetwarzania danych z kamery i czujników.

Ogromny ekran, w rozmiarze 6,4 cala o rozdzielczości QHD (2,560 x 1,440), optymalizuje jakość obrazu na podstawie informacji z otoczenia oraz dopasowuje do wyświetlanych treści. PHAB2 Pro obsługuje technologie nagrywania i odtwarzania dźwięku Dolby AudioTM Capture 5.1 oraz Dolby Atmos®. Bateria pozwala na cały dzień pracy z technologią Tango.

Pro to nie jedyny przedstawiciel nowej linii smartfonów Lenovo. Drugi model - PHAB2 Plus - wyposażono w dwa aparaty 13MP umieszczone z tyłu obudowy, które oferują funkcje błyskawicznie ustawianej ostrości, szybkie obiektywy f2.0 oraz procesory profesjonalne Fujitsu Milbeaut® - wykorzystywane m.in. w aparatach Leica.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.