Zapowiedź procesorów Intel Xeon Scalable

Intel zapowiada, że latem tego roku przedstawi rodzinę skalowalnych procesorów nowej generacji Intel Xeon, które zostały opracowane z myślą o serwerach instalowanych w centrach danych. przetwarzania danych.

Zapowiedziane procesory, stworzone w oparciu o nową architekturę, zastąpią linię Intel Xeon E5 i E7. Intel twierdzi, że wspomniane układy charakteryzują się nawet 3,9 razy większą skalowalnością w przypadku obciążeń zwirtualizowanych w porównaniu z systemami sprzed 4 lat.

Rodzina Intel Xeon Scalable podzielona jest na cztery segmenty pod względem wydajności i oferowanej funkcjonalności. W każdym segmencie istnieje wiele konfiguracji do wyboru, w zależności od potrzeb klientów. Nowe nazwy procesorów symbolizujące stopnie wydajności nawiązują do metali – brązu, srebra, złota i platyny.

Zobacz również:

Procesory wyposażone będą w nowy zestaw instrukcji Intel Advanced Vector Extensions 512 (Intel AVX-512). Dodatkowo takie technologie jak Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) czy Intel Volume Management Device (Intel VMD) mają zwiększyć niezawodność i bezpieczeństwo nowej platformy.


TOP 200