Zapowiedz Red Hat OpenStack Platform 11

Red Hat zapowiedział Red Hat OpenStack Platform 11: najnowszą wersję platformy Infrastructure-as-a-Service (IaaS). Rozwiązanie bazuje na wydaniu OpenStack „Ocata” i zapewnia wsparcie dla aktualizacji w środowiskach z komponowanymi rolami, nowe funkcje sieciowe oraz lepszą integrację z rozwiązaniem Red Hat CloudForms do zarządzania chmurą.

Rozwiązanie jest zbudowane na korporacyjnym systemie Red Hat Enterprise Linux i bazuje na społecznościowym kodzie OpenStack. Częścią Red Hat OpenStack Platform jest również rozwiązanie Red Hat CloudForms, które obsługuje codzienne zadania administracyjne. Jest to platforma do zarządzania chmurami hybrydowymi, która może nadzorować nie tylko komponenty infrastrukturalne, ale również obciążenia robocze działające w danej chmurze Red Hat OpenStack Platform.

Ponadto w Red Hat OpenStack Platform 11 zachowano ścisłą integrację z Red Hat Ceph Storage i wprowadzono kolokację Red Hat Ceph Storage z węzłami obliczeniowymi OpenStack. Funkcja ta, poprzednio dostępna jako demonstracja technologiczna, umożliwia też tworzenie lustrzanych kopii pamięci.

Zobacz również:

Do Red Hat OpenStack Platform 10 wprowadzono swego czasu tzw. komponowane role, które pozwalają operatorom tworzyć dostosowane profile dla poszczególnych usług i procesów. Aby usprawnić ten mechanizm, Red Hat OpenStack Platform 11 oferuje teraz aktualizowanie komponowanych ról, przez co wdrożenia Red Hat OpenStack Platform stają się bardziej spójne. Ponadto usługi OpenStack można teraz komponować i przypisywać indywidualnie, dzięki czemu operatorzy mogą umieszczać takie komponenty, jak bazy danych, serwery proxy lub usługi wymiany komunikatów w specyficznych węzłach w zależności od unikatowych potrzeb.

Oprogramowanie Red Hat OpenStack Platform 11 będzie dostępne w najbliższych tygodniach w witrynie Red Hat Customer Portal oraz jako komponent rozwiązań Red Hat Cloud Infrastructure i Red Hat Cloud Suite.


TOP 200