Zapłać za walkę ze spamem

Od początku tygodnia Microsoft wprowadza opłaty za korzystanie z funkcji umożliwiającej pobieranie poczty Hotmail do klientów Outlook oraz Outlook Express. Jak zapowiada koncern, krok ten nie służy podniesieniu liczby płatnych użytkowników poczty, jest natomiast wymierzony w spamerów, którzy korzystali z niej w niedozwolony sposób. Stosując specjalne skrypty są w stanie wysłać setki czy tysiące e-maili dziennie z kont Hotmail.

Nowi użytkownicy Hotmail czytający pocztę przez WWW nie będą mogli bezpłatnie korzystać z udogodnienia. Obecni za kilka miesięcy zostaną poproszeni o opłacenie tej funkcjonalności. Do końca lipca przyszłego roku funkcja czytania poczty przez Outlook nie będzie dostępna w ogóle w wersji darmowej. Funkcja oparta na protokole WebDAV (Web-based Distributed Authoring and Versioning) została uruchomiona na ok. 9,4 mln z 187 mln aktywnych kont pocztowych Hotmail. Płatna usługa na pewno nie spotka się z życzliwym przyjęciem, jednak koncern zasłania się dobrem użytkowników Hotmail. Podobne odpłaty wprowadziło Yahoo oraz AOL.

Microsoft podejmie także inne kroki w celu ograniczenia nadużyć - limitowanie liczby wysyłanych listów do 100 dziennie z bezpłatnych skrzynek oraz dodatkowych procedur uwierzytelniających dla zakładających nowe skrzynki. - Staramy się wykrywać spamerów i jak najszybciej ich unieszkodliwiać - podkreśla Brooke Richardson, product manager MSN. Aby skorzystać z funkcji WebDAV należy wykupić rozszerzone pakiety pocztowe (pojemność skrzynki 2GB)- Hotmail Plus (19,95 USD lub MSN Premium (99,95 USD).

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200