Zapisy przez Internet i system telekonferencji w Szpitalu Bielańskim w Warszawie

Szpital dostał dofinansowanie z Unii Europejskiej na uruchomienie systemu e-zdrowie. Ma on umożliwić pacjentom zapisywanie się do lekarzy na wizyty przez Internet. Lekarzy przeprowadzających skomplikowane operacje ma natomiast wspierać system wideokonferencyjny, dzięki któremu będą mogli konsultować ze specjalistami z całej Polski w czasie operacji.

System ruszy jednak najwcześniej w 2014 roku. Koszt jego uruchomienia to 3,2 mln złotych, z czego 2,7 mln złotych to dotacje unijne. W ramach wdrożenia systemu placówka ma uruchomić serwis internetowy za pomocą którego pacjenci będą mogli się umawiać na wizyty lekarskie przez Internet. Nie będą musieli też przychodzić do lekarza z teczką wypełnioną wynikami badań. Wszystkie wyniki, otrzymane po uruchomieniu systemu, będą od razu wprowadzane do elektronicznej bazy.

Na szpitalnych korytarzach mają się też pojawić infomaty, z których będą mogli korzystać zarówno lekarze, jak i pacjenci. Będzie można w nich sprawdzić listę świadczonych usług medycznych i leczonych schorzeń oraz godziny przyjęć lekarzy.

Zobacz również:

  • Sektor e-Zdrowia – nowe wyzwania dla przedsiębiorstw
  • Dane w służbie pomocy

Natomiast lekarze przeprowadzający skomplikowane operacje będą mogli za pomocą systemu do wideokonferencji konsultować się ze specjalistami w innych szpitalach lub ośrodkach akademickich. System pozwoli bowiem na zdalne przesyłanie danych medycznych. Pięć terminali umieszczonych zostanie m.in. na blokach operacyjnych i sali porodowej. Dane medyczne będą mogły być przesyłane do innych ośrodków lub archiwizowane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200