Zapisy na .com

Firma VeriSign chce utworzenia listy, na którą mogłyby wpisywać się firmy lub osoby zainteresowane wykupieniem którejś z używanych aktualnie domen z sufiksem .com. Gdyby użytkownik takiej domeny nie przedłużył rezerwacji na kolejny rok, przypadałaby ona automatycznie pierwszej firmie na liście "oczekujących".

Firma VeriSign chce utworzenia listy, na którą mogłyby wpisywać się firmy lub osoby zainteresowane wykupieniem którejś z używanych aktualnie domen z sufiksem .com. Gdyby użytkownik takiej domeny nie przedłużył rezerwacji na kolejny rok, przypadałaby ona automatycznie pierwszej firmie (lub osobie) na liście "oczekujących".

Propozycja ta nie jest właściwie niczym nowym - kilka firm (w tym m.in. SnapNames) umożliwia już "zapisanie się" na listę rezerwową. Propozycja VeriSign jest jednak szersza - systemem rezerwacji miałyby zostać objęte wszystkie domeny zakończone na .com. Przedstawiciele firmy podali również orientacyjny cennik - za wpisanie się na "listę oczekujących" trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić ok. 40 USD. Po otrzymaniu praw do korzystania z domeny konieczne będzie również uiszczenie opłaty za jej roczne użytkowanie.

Zobacz również:

  • Kod źródłowy WWW sprzedany
  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200