Zapewniamy ciekawą pracę

W tegorocznym badaniu AudIT zajęliśmy miejsce w pierwszej trójce. To bardzo dobry wynik i dowód, że pracownicy są zaangażowani w sprawy firmy.

Naszym celem jest utrzymanie wysokiego poziomu satysfakcji, jak najlepszego dopasowania celów firmy i celów pracowników. Tego typu badania pomagają obiektywnie ocenić sytuację, szybko i skutecznie modyfikować drogę do osiągnięcia zamierzonych celów.

Cieszy nas szczególnie, że w porównaniu do badania sprzed roku wśród naszych pracowników wzrósł procent entuzjastów – grupy, która jest aktywna, samodzielnie poszukuje rozwiązań i potrafi zmotywować do działania innych. To właśnie grupa, z którą chcemy i możemy budować markę i sukces naszej firmy.

Sposoby poszukiwania pracowników

Piotr Poprawski, Capgemini

Capgemini inwestuje w pracowników z potencjałem, którzy w danym momencie mają jeszcze niewystarczające doświadczenie lub wiedzę. Pomagamy im się rozwinąć, angażując ich do projektów, w których mogą się wiele nauczyć od bardziej doświadczonych kolegów. Naszych pracowników szkolimy również językowo. Kursy językowe są finansowane przez Capgemini i w dużej części odbywają się w godzinach pracy.

Dobre wyniki w badaniu AudIT, i to rok po roku, są efektem przemyślanej i sprawdzonej polityki personalnej, która zaczyna się już w momencie naboru kandydatów do pracy w naszej firmie. Poszukujemy nowych pracowników, ogłaszając się na wyspecjalizowanych portalach, w mediach społecznościowych i na targach pracy. Osoby chcące pracować w Capgemini przechodzą przez relatywnie prosty proces rekrutacji, który obejmuje dwa, maksymalnie trzy etapy. Skupiamy się na najistotniejszych dla nas aspektach i w możliwie najkrótszym czasie finalizujemy rozmowy.

Tym, którzy już dla nas pracują, staramy się zapewnić ciekawą pracę, zarówno na poziomie angażowania zespołu w międzynarodowe projekty realizowane dla różnych branż, jak i budowania szerokiej oferty szkoleń i kursów specjalistycznych. Zespół Capgemini przeprowadza wiele zaawansowanych projektów z obszaru IT i nowoczesnych technologii, które są przeznaczone dla konsumentów na całym świecie. Jakiś czas temu dla jednego z naszych klientów z branży motoryzacyjnej stworzyliśmy rozwiązanie, które umożliwia użytkownikowi auta zdalne sterowanie wieloma funkcjami samochodu przy wykorzystaniu urządzenia mobilnego, np. iPhone’a. Inna aplikacja pozwala w momencie awarii pojazdu na rejestrację i przekazanie informacji o błędzie do wybranego serwisu oraz umożliwia odnalezienie przypuszczalnego źródła problemu za pomocą graficznej nawigacji. Wśród zrealizowanych przez Capgemini projektów jest także opracowanie oprogramowania umożliwiającego natychmiastowe przelewy międzybankowe – systemu Express Elixir wykonanego na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej – czy zaprojektowanie systemu informatycznego dla jednej z firm transportowych, który umożliwił planowanie transportu lotniczego i morskiego z poziomu jednego programu. W ostatnich tygodniach nasza firma podpisała też umowę ramową z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Oznacza to, że przez cztery najbliższe lata Capgemini będzie obsługiwać ZUS w zakresie rozwoju i modyfikacji KSI – jednego z największych systemów informatycznych w Europie.

Nie ukrywam, że możliwość uczestniczenia w tak prestiżowych projektach, bezpośrednio przekłada się na wzrost zaangażowania i motywacji naszego zespołu. Nasi pracownicy chętnie do nich przystępują, pełnią odpowiedzialne role i niejednokrotnie w bardzo krótkim czasie pokonują ścieżkę kariery od praktykanta do architekta.

Satysfakcja z pracy

Zależy nam, aby poziom zadowolenia z pracy wśród członków zespołu Capgemini był coraz wyższy. Jak zamierzamy to zrobić? Będziemy bardziej wsłuchiwać się w ich opinie. Obecnie weryfikujemy, opierając się na wynikach AudIT, które procesy wymagają jeszcze dopracowania lub strategicznych zmian.

Nasza firma znana jest także z koleżeńskiej atmosfery. Jest miejscem, w którym pracuje się z przyjemnością, gdzie szanujemy zasady szczerej wymiany opinii i otwartej dyskusji, niezależnie od tego, czy kontaktujemy się z kolegami i koleżankami z zespołu czy menedżerem. Ponadto dbamy o zachowanie równowagi między pracą a sferą prywatną. Nasi ludzie to doceniają.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200