Zamieszanie w McAfee

Dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT zmienia prezesa i dyrektora, po tym jak amerykańska komisja nadzoru giełdowego wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości księgowych w spółce.

Z firmą w trybie natychmiastowym musieli rozstać się prezes Kevin Weiss oraz dyrektor wykonawczy George Samenuk. Dyrektorem spółki tymczasowo został Dale Fuller, związany z McAfee od stycznia br. Wcześniej był on m.in. szefem Borlanda. Firma wkrótce wybierze docelowego CEO, ale na razie nie wiadomo czy zostanie nim Dale Fuller.

Sprawa McAfee ma związek z przydzielaniem opcji na akcje w ostatnich 10 latach. Wstępne wyniki postępowania wyjaśniającego wskazują na to, że spółka będzie musiała dokonać korekty wyników finansowych z lat ubiegłych o wartość ok. 100 - 150 mln USD.

McAfee (niegdyś Network Associates), po tym jak Symantec przejął Veritas Software, stała się największym na świecie dostawcą specjalizującym się ściśle w rozwiązaniach bezpieczeństwa IT. W 2005 r. przychody firmy wyniosły blisko miliard dolarów.

Czytaj także:

McAfee kontra Microsoft

Roszady w branży ochroniarskiej - nowy szef McAfee

McAfee da zarobić partnerom


TOP 200