Zamień komputer PC na 11 stacji roboczych

Firma Ncomputing opracowała rozwiązanie do wirtualizowania (sprzęt plus oprogramowanie), które pozwala zamienić jeden komputer PC na jedenaście stacji roboczych. Rozwiązanie może być stosowane w małych firmach oraz instytucjach publicznych, takich jak np. szkoły.

Rozwiązanie X550 składa się z trzech elementów: pięciu urządzeń dostępowych XD2, specjalnej karty PCI zawierającej pięć portów RJ-45 oraz oprogramowania vSpace. Urządzenie XD2 posiada gniazda na podłączenie urządzeń I/O (mysz, klawiatura i monitor). Ponieważ użytkownik może w jednym komputerze PC instalować dwie karty PCI i podłączyć do nich 10 urządzeń dostępowych, razem kreuje wtedy 11 stanowisk pracy.

Chociaż karta PCI zawiera złącza RJ-45, to nie transmituje przez nie sygnałów Ethernet. Dlatego długość takiego połączenia może wynosić w przypadku zastosowania okablowania UTP Category 5 do pięciu metrów, a w przypadku okablowania STP Cetagory 6 do dziesięciu metrów.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.
  • Wzrost dostaw komputerów trwa pomimo utrzymujących się niedoborów komponentów
Zamień komputer PC na 11 stacji roboczych

Cena rozwiązania wynosi ok. 550 USD. Firma pracuje już nad kolejną wersją rozwiązania (X300), które pozwoli budować na bazie jednego komputera PC piętnaście stanowisk pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200