Zamiast Quantuma - Maxtor

Quantum przestał produkować twarde dyski, firma skoncentruje się na profesjonalnych systemach backup.

Quantum przestał produkować twarde dyski, firma skoncentruje się na profesjonalnych systemach backup.

Dział dysków twardych został przejęty przez konkurencyjną firmę Maxtor, o czym mówiło się już od października ubiegłego roku. Analitycy twierdzą, że rynek dysków twardych jest wyjątkowo trudny. Niezwykle ciężko jest przewidzieć zapotrzebowanie użytkowników a walka cenowa pomiędzy poszczególnymi firmami jest bardzo zacięta, zysk zaś – niewielki.

Kalifornijski Quantum zatrudniający 3 tysiące osób tworzyć będzie kompleksowe systemy pamięci masowych, a nie komponenty jak dotychczas. Przewidywane są także przejęcia mniejszych firm zajmujących się produkcją sprzętu i oprogramowania potrzebnego przy rozwiązaniach tego rodzaju. Od teraz flagowymi produktami Quantuma będą systemy backup oparte na kasetach DLT.

Dystrybutorem Quantuma w Polsce jest wrocławska firma Incom S.A. „Naszym zdaniem połączenie firm Maxtor i Quantum wpłynie pozytywnie na rynek

dysków twardych. W obecnej sytuacji pozostanie na nim trzech dużych i

liczących się graczy, czyli Seagate, Western Digital i Maxtor(wspólnie z

Quantumem) co cieszy nas o tyle, że wszystkich tych producentów możemy

Reprezentować,” – powiedział nam Michał Wawrzyniak z Incomu. W ofercie tej firmy znajdują się także twarde dyski Western Digital i Seagate.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200