Zalożyciel Researchgate przyjedzie do Szczecina

Dr n. med. Ijad Madisch, współzałożyciel i dyrektor generalny portalu Researchgate zwanego "Facebookiem dla naukowców" będzie gościem honorowym XIV ogólnopolskiej konferencji z cyklu "Problemy Społeczeństwa Informacyjnego", która odbędzie się 13 maja 2011 r. w Szczecinie.

Tematyka tegorocznej konferencji będzie w całości poświęcona społecznościom on-line. Dr Madisch podczas swojej prezentacji w Szczecinie zaprezentuje zalety korzystania z portalu Researchgate, który jest największym, międzynarodowym serwisem społecznościowym dla naukowców. Liczba jego użytkowników przekroczyła już 800 tys. Pochodzą oni z 196 państw.

Poza standardowymi dla serwisów społecznościowych funkcji, naukowcy zarejestrowani na Researchgate mogą publikować swoje prace, mają dostęp do bazy danych publikacji z całego świata a dzięki licznym aplikacjom w prosty sposób mogą nawiązywać współpracę i wymieniać się wiedzą.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca
  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych

Organizatorem konferencji "Problemy Społeczeństwa Informacyjnego" jest Katedra Społeczeństwa Informacyjnego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencja jest jednym z wydarzeń w ramach Szczecińskich Dni Informatyki- InfoTrendy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200