Założyciel IDG Patrick J. McGovern nie żyje

IDG (International Data Group) z wielkim smutkiem informuje, że 19 marca 2014 roku w szpitalu Stanford Hospital w Palo Alto w wieku 76 lat zmarł założyciel firmy Patrick J. McGovern.

“IDG straciło prawdziwego wizjonera, a społeczność IT jednego z najbardziej wyjątkowych jej członków. Największym marzeniem Pata było ulepszenie świata przy wykorzystaniu technologii informatycznych” powiedział Walter Boyd, nowy prezes zarządu tej firmy.

Kariera przez 50 lat związana z IT

Patrick Joseph McGovern znany jako Pat, urodził się 11 sierpnia 1937 roku w Nowym Jorku. Jego kariera związana z mediami informacyjnymi dotyczącymi technologii informatycznych zaczęła się już podczas studiów w MIT, gdy rozpoczął współpracę z pierwszym amerykańskim magazynem komputerowym Computers and Automation, którą kontynuował po ukończeniu studiów w 1959 roku na kierunku biofizyki.

Zobacz również:

  • Jak technologia może pomóc podczas kryzysu uchodźczego
  • IDG Communications przejmuje Selling Simplified

W 1964, gdy przemysł komputerowy był jeszcze w powijakach, Patrick McGovern założył IDC (International Data Corporation), która miała dostarczać analiz i informacji statystycznych dotyczących technologii IT i rozwoju tego segmentu rynku. Obecnie IDC jest oddziałem IDG. Trzy lata później w USA pojawił się tygodnik Computerworld dostarczający najnowszych informacji o rynku i produktach IT. Do dzisiaj jest to czołowa publikacja IDG.

Ekspansja na skalę międzynarodową rozpoczęła się w 1972 roku, gdy w Japonii pojawił się tygodnik Shukan Computer – odpowiednik amerykańskiego Computerworlda.

W ciągu 50 lat, Pat nadzorował wprowadzanie na rynek światowy ponad 300 gazet i magazynów, a także wspierał rozwój sieci i innych aktywności IDG. Obecnie firma ma ponad 460 stron webowych, 200 aplikacji mobilnych i organizuje co roku 700 znanych i liczących się na rynku konferencji, również w Polsce.

Firma IDG jest obecna w 97 państwach na świecie, a wśród należących do niej marek można wymienić CIO, CSO, Computerworld, GamePro, IDC, IDG Connect, IDG TechNetwork, IDG World Expo, InfoWorld, Macworld, Network World, Networld, PC World oraz TechHive.

McGovern Institute for Brain Research

W 2000 roku, Patrick McGovern wraz z żoną Lore Harp McGovern, podarowali uczelni MIT 350 mln USD na utworzenie instytutu dedykowanego badaniom ludzkiego mózgu, który otrzymał nazwę McGovern Institute for Brain Research. Była to jedna z największych w historii prywatnych darowizn jakie otrzymały instytucje edukacyjne na świecie.

Instytut zajmuje badaniami, które mają ułatwić zrozumienie zasad funkcjonowania ludzkiego mózgu i walkę z różnymi jego chorobami trapiącymi współczesne społeczeństwo.

Przyszłość IDG

Jak zapewniają przedstawiciele zarządu, w dającej się przewidzieć przyszłości IDG pozostanie firmą prywatną. “Pat zawsze wierzył, że każda z należących do IDG jednostek powinna działać niezależnie. Idea ta będzie przez nas podtrzymywana” powiedział Ted Bloom, aktualny prezes i CFO IDG.

Dotychczasowy prezes IDG, Walter Boyd został wybrany przewodniczącym zarządu (Chairman of the IDG Board of Directors), prezesem i CFO firmy został Ted Bloom (wcześniej pełniący funkcję dyrektora finansowego CFO), a na swoich stanowiskach pozostali Kirk Campbell (prezes i CEO IDC) oraz Michael Friedenberg (CEO IDG Communications Worldwide).

Kondolencje i wspomnienia związane z Patrickiem J. McGovernem można umieszczać na stronie www.idg.com lub przesyłać mailem pod adres [email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200