Zalew nowości LCD Sony

Firma Sony wprowadziła do sprzedaży nowe monitory LCD w trzech liniach produktowych: S, X i HX. Seria HX stworzona została do użytku domowego, pozostałe dwie serie przeznaczone są dla sektora biznesowego.

Zalew nowości LCD Sony

Monitor LCD Sony HX95S

Siedemnastocalowy wyświetlacz HX75 i dziewiętnastocalowy HX95 to urządzenia przeznaczone dla wielbicieli multimedialnej rozrywki. Zostały wyposażone w matryce z technologią X-black, dzięki której obraz ma mieć przede wszystkim znakomitą czerń. Urządzenia wyświetlają obraz w rozdzielczości SXGA (1280x1024 piksele), o wysokim kontraście (600:1 - HX75 i 1000:1 - HX95) i szerokich kątach widzenia - 170 stopni w obu płaszczyznach. Inteligentny tryb ECO automatycznie dostosowuje jasność obrazu do jasności w pomieszczeniu. Istnieje możliwość zmiany współczynnika gamma. Monitory obsługują również ustawienia przestrzeni kolorów sRGB. Panele serii HX zostały wyposażone zarówno w złącza cyfrowe (DVI-D), jak i analogowe (2 x HD-15) oraz głośniki z systemem dźwięku przestrzennego SRS WOW Sound. Są dostępne w dwu kolorach obudowy do wyboru - srebrnym i czarnym.

Stworzona dla użytkowników biznesowych seria S to eleganckie monitory wyświetlające obraz w rozdzielczości SXGA (1280x1024 piksele). Do serii należą panele 17-calowe z matrycą typu TN i czasem reakcji 12 ms oraz dziewiętnastocalowe z matrycą MVA i czasem reakcji 16 ms. Użytkownik ma do wyboru 4 różniące się wyposażeniem i ceną linie produktów w ramach serii. Monitory S75A i S95A to podstawowe modele, wyposażone w analogowe złącze wideo. S75D i S95D to panele, w których zastosowano także wejście cyfrowe. S75F i S95F to monitory wyposażone w oba rodzaje gniazd wejściowych oraz możliwość regulacji wysokości panelu. Czwartą grupę stanowią monitory skonstruowane specjalnie do zawieszenia na ścianie - S75N i S95N. Wszystkie modele serii S posiadają funkcję precyzyjnej kontroli współczynnika Gamma oraz tryb ECO redukujący zużycie energii i przedłużający żywotność matrycy. Są przystosowane do tworzenia wieloekranowych konfiguracji i dostępne w czarnych oraz srebrnych obudowach.

Zobacz również:

  • Sony wkracza w kosmos
  • Wyświetlacze OLED będą wydajniejsze dzięki odkryciu Polaków?

Serię X dedykowaną sektorowi biznesowemu tworzą siedemnastocalowy X75K oraz dziewiętnastocalowy X95K. Oba monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości SXGA (1280x1024), X75K wyposażony został w matrycę typu TN z czasem reakcji 12ms, X95K zbudowany został w oparciu o matrycę typu MVA o czasie reakcji 16 ms. Zastosowanie technologii KVM pozwala na bezpośrednie podłączenie myszki i klawiatury do monitora, co umożliwia pracę z dwoma komputerami i znaczną oszczędność miejsca na biurku. Monitory serii X posiadają wbudowane głośniki oraz wejścia analogowe i cyfrowe. Tryb ECO optymalizuje jasność obrazu oraz redukuje zużycie energii. Obudowa w srebrnym lub czarnym kolorze pozwala na regulację położenia ekranu w pionie i poziomie.

Informacje:

http://www.sony.pl/monitory

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200