Zakaz importu PlayStation 3 do Europy zniesiony

Konsole PlayStation 3 znowu mogą być importowane do Europy. Sąd w Hadze odwołał swój wcześniejszy zakaz. Jednak spór patentowy między LG i Sony, który leżał u podstaw zakazu nie trafi do sądu przed listopadem bieżącego roku.

Firma Sony przekonała sąd w Hadze, by zniósł zakaz importu konsoli do gier PlayStation 3, który został nałożony dwa tygodnie temu w wyniku oskarżenia LG Electronics. Koreńska firma zarzuciła producentowi konsoli naruszenie swoich patentów. W piątkowy poranek 300 000 zajętych konsol otrzymało zielone światło na dystrybucję w całej Europie.

Sony i LG toczą walkę prawna o patenty już od jakiegoś czasu. LG twierdzi, że PS3 narusza kilka patentów tej firmy związanych z odtwarzaniem dysków Blu-ray. Dwa tygodnie temu sędzia przyznał rację LG i nakazał czasowy zakaz importu tych urządzeń do Europy.

Zobacz również:

  • Sony wkracza w kosmos
  • LG DualUp to monitor zorientowany na produktywność. Czy rzeczywiście tak jest?

Kolejny wniosek Sony o zniesienie zakazu został jednak zaakceptowany. Teraz do rozstrzygnięcia pozostaje sprawa naruszenia patentów. 18 listopada, sąd wysłucha stron, w celu określenia, czy Sony faktycznie naruszyło patenty LG Electronic. Prawdopodobnie, firmy te już wcześniej dojdą do porozumienia.

Tymczasem, LG musi pokryć w urzędzie skarbowym koszty prawne w wysokości 130 000 euro. Jeśli tego nie zrobi, to otrzyma 200 000 euro grzywny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200