Zagrożona współpraca Vivendi i Elektrimu

Ostatnie porozumienie Elektrimu z Deutsche Telekom spowodowało, że Vivendi Universal może wycofać się ze współpracy z polskim holdingiem.

Jak podaje Reuters, Vivendi Universal zastanawia się nad dalszą współpracą z Elektrimem. Niepokój francuskiej grupy wynika z ostatnich komunikatów Elektrimu, w których znalazły się informacje o przekazaniu na rzecz Deutsche Telekom 51% akcji spółek telekomunikacyjnych grupy. Jednocześnie Elektrim i DT chcą zakończyć spór prawny dotyczący kontroli nad Polską Telefonią Cyfrową Sp. z o.o. (Era GSM).

Przed niespełna rokiem Vivendi stał się inwestorem strategicznym Elektrimu po tym, jak przejął za kwotę 1,25 mld USD 49% udziałów popadającej w kłopoty finansowe polskiej spółki, co dało francuskiej grupie 51% akcji PTC i AsterCity. Wkrótce powstał jednak spór o strategię oraz wartość udziałów w spółkach nie wchodzących w skład holdingu.

Vivendi ma teraz obawy co do porozumień Elektrimu z niemieckim operatorem, ponieważ mogą one doprowadzić do zmiany wartości udziałów w PTC oraz w spółkach telekomunikacyjnych Elektrimu. Przedstawiciele Vivendi nie zdecydowali jeszcze czy zamierzają rozstrzygnąć spór na drodze sądowej, tak aby zablokować porozumienie Elektrimu z DT. Nie wiadomo także czy francuska grupa zamierza wycofać się ze współpracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200