Zadowoleni urzędnicy

Najbardziej zadowoleni ze swojej pracy są w Polsce urzędnicy administracji państwowej - wynika z badań TNS OBOP.

TNS OBOP opracował Indeks Satysfakcji Pracowników. Ogólny poziom satysfakcji polskich pracowników zatrudnionych na stałe lub czasowo wynosi 43 punkty w skali TRI*M

Ogólny poziom satysfakcji urzędników państwowych wyniósł 53 punkty, aż 60% z nich poleciłoby swoim znajomym pracę w instytucjach, w których sami są zatrudnieni, a 70% twierdzi, że ponownie ubiegałoby się o swoją obecną posadę.

Zobacz również:

  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie

Zadowoleni z pracy są także przedstawiciele branży hotelarskiej (wartość indeksu to 52 punkty), budowlanej, sektora usług i pośrednicy finansowi (po 49 punktów).

Najmniej ze swojej pracy zadowolone są osoby trudniące się rolnictwem, łowiectwem, leśnictwem i rybołówstwem - aż 27% nie poleciłoby swoim znajomym aktualnej posady, a 36% nie ubiegałoby się ponownie o pracę w obecnym miejscu zatrudnienia. W tych branżach indeks TRI*M wynosi tylko 21 punktów. Niezadowoleni z pracy są także przedstawiciele sektora produkcyjnego (indeks wynosi 34 punkty), handlowego (37 punktów), ochrony zdrowia i opieki socjalnej (38 punktów).

"Należy zauważyć, iż ogólny wynik dla Polski uzyskany w 2008 r. - 43 punkty w skali TRI*M - oznacza umiarkowany poziom satysfakcji. Co ciekawe jest on niższy o 6 punktów w stosunku do roku 2007, a także o 16 punktów niższy od średniej wartości Indeksu TRI*M dla Europy, uzyskanego z badań pracowniczych" - skomentowała wyniki badania Beata Durka, Lider Sektora Badań Finansowych i Usług Profesjonalnych TNS OBOP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200