Zabezpieczenie naszej-klasy.pl niewystarczające

Jak podał PAP, według Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych zabezpieczenia danych na portalu nasza-klasa.pl nie są wystarczające i wymagają uzupełnienia.

W poniedziałek (4 lutego) na konferencji prasowej w biurze GIODO zostaną zaprezentowane wyniki kontroli i zalecenia dla osób zarządzających portalem nasza-klasa.pl. Pewne jest, że nie dojdzie do zamknięcia portalu na wniosek GIODO. Portal sam złożył wniosek o zarejestrowanie zbiorów danych osobowych. Wówczas GIODO podjął decyzję o kontroli.

Według przedstawicieli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, nasza-klasa.pl jest drugim pod względem wielkości zbiorem danych osobowych w Polsce. Ma ok. 7 mln użytkowników. GIODO apeluje jednocześnie, aby użytkownicy serwisu nasza-klasa.pl dobrze zastanowili się przed zalogowaniem i dokładnie przeczytali regulamin. "Lekkomyślność, z jaką publikujemy informacje o sobie, jest zatrważająca. Udostępniamy nasze dane, swoje zdjęcia, zdjęcia naszych dzieci z rozbrajającą szczerością. Pamiętajmy, że dostęp do nich mają nie tylko nasi znajomi" - ostrzegają.

Zobacz również:

Więcej o serwisie nasza-klasa.pl

Nasza-klasa.pl: dane jak na tacy

Co się stało z naszą-klasą?

Nasza-klasa pod lupą GIODO

Nasza-Klasa: "Bez Google AdSense by nas nie było"

Długa przeprowadzka serwisu nasza-klasa.pl


TOP 200