Za nami Państwo 2.0

Zakończyła się 12 konferencja Państwo 2.0. Przez dwa dni eksperci z sektorów publicznego i prywatnego debatowali o palących kwestiach współczesności.

Za nami Państwo 2.0

Tematykę tegorocznej konferencji oczywiście zdominowała kwestia konieczności zaimplementowania szybkich zmian w związku z cyberatakami, dezinofrmacją i kryzysem uchodźczym. Rozmawiano o cyberbezpieczeństwie w obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji międzynarodowej oraz cyfrowym państwie w obliczu nowych wyzwań, największych systemach IT w Państwie. Zapoznaliśmy się z przebiegiem cyfryzacji procesu zamówień publicznych, widokami na fundusze europejskie w perspektywie 2021-2027, perspektywami rozwoju 5G w Polsce, transformacją Cloud-Native i nowymi modelami konsumpcji IT jako odpowiedzią na potrzeby administracji państwowej i samorządowej, a także projektami resortu finansów i Krajowym Systemem e-Faktur, strategiami ochrony przed ransomware, innowacjami w data centers, rozwiązania sztucznej inteligencji dla administracji publicznej. Prelegenci omówili wdrożenia dla systemu opieki zdrowotnej, Ministerstwa Sprawiedliwości i ZUS, trendy w budowie systemów bezpieczeństwa w sieciach organizacji sektora publicznego, implementację KSC, nowe cyberwyzwania w związku z rozwojem e-usług publicznych, pracą zdalną, rozwojem sieci 5G oraz problematyką związaną ze smart cities.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: sekretarz stanu, wiceminister ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Urząd Zamówień Publicznych.

Zobacz również:

  • Znane są przyczyny uziemienia samolotów w USA

Partnerami strategicznymi były firmy: Hewlett Packard Enterprise, SUSE, Microsoft, Opentext oraz Red Hat.

Mecenasi to Fortinet, Huawei, Oracle i Palo Alto.

Zaś partnerami merytorycznymi były firmy Comarch, Inspur, PSC Transition.

Dziękujemy wszystkim prelegentom.

Szczegółową relację opublikujemy niebawem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200