Za kilka dni zaczyna się drugi etap XVIII Olimpiady Informatycznej

W dniach 8-10 lutego br. odbędzie się drugi etap XVIII Olimpiady Informatycznej uczniów szkół średnich i gimnazjów. W pierwszym etapie wzięło udział 1000 uczestników. Do II etapu Komitet Główny zakwalifikował 402 zawodników.

Drugi etap zawodów Olimpiady Informatycznej odbędzie się na zaprzyjaźnionych uczelniach - Politechnice Białostockiej, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytecie Jagiellońskim, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Toruniu, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim oraz w Ośrodku Szkoleniowym COMBIDATA w Sopocie.

Po dniu próbnym, który ma służyć poznaniu warunków olimpiady, odbędą się dwudniowe zawody. Każdego dnia będą 2 lub 3 zadania, podobne do tych z etapu eliminacyjnego, do rozwiązania w czasie 5 godzin. Najlepsi przejdą do III etapu, który odbędzie się już w kwietniu.

Czytaj także:

Co mogą osiągnąć uczestnicy olimpiad informatycznych

XVIII Olimpiada Informatyczna: IT staje się specjalnością młodych Polaków

Gimnazjaliści rozpoczęli zmagania na Olimpiadzie Informatycznej

Anna Piekarska zwyciężyła w XVII Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200